Коришћење Тик-Ток-а подразумева и разне изазове у којима деца радо учествују. Они могу бити нешто безазлено попут певања или играња али исто тако могу подразумевати и ситне крађе, бежање од куће и довођење у опасност.
Зашто су деца и тинејџери подложни ризичном понашању? Шта су њихови мотиви да учествују у оваквим изазовима? Интернет , односно, Тик-Ток и Youtube су препуни изазова (челенџа) опасних по живот али и фотографија (селфија) на најекстремнијим местима. Деца се упуштају у изазове јер мисле да је то пут да се докажу у друштву, да привуку пажњу и добију што више лајкова. Некима су узори познати Јутјубери који зарађују огроман новац па их имитирају, јер желе да и они буду популарни.
Као дете морате да знате да упуштање у извођење изазова који су опасни није начин да се докажете. Немојте падати под утицај других. И запамтите да једино ви можете имати штету од опасних изазова. Родитељи морају да контролишу своју децу и да разговарају са њима, да буду упућени у то шта раде док су на мрежи, са ким комуницирају, које сајтове посећују, шта мисле о опасним играма изазова, какви су њихови ставови о томе, да ли се то догађа у школи, да ли познају неког ко то ради и сл.