Питаћеш га да ли он то жели
Нећеш га питати
Одбијам да је ширим даље
Сликам екран и пријавим
Ширим даље да их што више људи види
Више од 18
Нема границе
13 и више
Фејсбук, као и остале друштвене мреже у својим правилима наглашавају да деца која имају мање од 13 година не би требало да имају профиле на друштвеним мрежама јер нису довољно зрела и спремна за све изазове и злоупотребе које оне носе.
Снимити у рачунар
Написати у свеску
Не давати ником осим родитеља
Не пиши лозинке на папиру јер тако лако може неко да их прочита, а папир може и да се изгуби! Снимљене у рачунару шифре су исто доступне свима као и оне написане на папиру. Родитељи су једине особе од поверења са којима делимо и смишљамо шифре.
Обавештаваш родитеље о томе, да они провере о коме се ради
Прихваташ га за пријатеља јер је лепо имати што више пријатеља
Упушташ се у конверзацију са непознатом особом
Глобална мрежа рачунара
Опасност за дете
Компјутерска игрица
Најбољем пријатељу
Мами и тати
Никоме
Довољно је само објашњење
Слике екрана и линк, поред описа настале ситуације
Није, на интернету постоје и лажне, тзв. "fake news"
Наравно, чим је објављено на интернету, сигурно је истина
Није све што на интернету видимо и прочитамо увек и тачно. Интернет је место на којем свако може да пише шта год пожели као и на папиру. Постоји много начина да се на интернету изабере користан, забаван и безбедан садржај за децу као и да се провери свака вест.У томе ти могу помоћи родитељи, учитељи и Центар за безбедност на интернету.
Пола сата
Преко четири сата
До 2 сата
Не треба проводити више од сат и под до два на интернету за забаву. Првенствено нарушавате здравље, криви се кичма, квари се вид, губите пажњу и интересовање за свакодневне обавезе и здраве навике.Труди се да увек прво обавиш све своје обавезе према школи и ваншколским активностима у које си укључен.Позови пријатеље и проведите време заједно у дворишту, природи...будите што више физички активни!
Имали сте
тачних одговора